współpraca
POSZCZEGÓLNE ETAPY WSPÓŁPRACY

OFERTA CENOWA

Wszystkim zainteresowanym współpracą, proponuję przygotowanie oferty cenowej. Zazwyczaj jest ona sporządzana już po pierwszym kontakcie telefonicznym bądź e-mailowy. Cena projektu ustalana jest zawsze indywidualnie z uwzględnieniem tzw. trudności pomieszczenia, lokalizacji oraz metrażu powierzchni przeznaczonej do zaprojektowania. Niektóre projekty wymagają więcej czasu inne zaś mniej ze względu na prosty układ. Nie bez znaczenia są również oczekiwania Inwestora, co również ma wpływ na cenę. Dobry kontakt z Inwestorem jest dla mnie bardzo ważny, dlatego zawszę staram się dostosować cenę tak by obie strony były zadowolone.

 

SPOTKANIE

Jeśli Inwestor po otrzymaniu oferty cenowej zdecydował się by nawiązać współpracę kolejnym etapem jest spotkanie w celu podpisania umowy i uzgodnienia szczegółów dotyczących projektu. Miejsce spotkania ustalamy indywidualnie. Zazwyczaj jest to obiekt, który będę projektować. Dzięki temu mam możliwość lepszego zapoznania się z przestrzenią. Lecz jeśli budynek nie jest jeszcze gotowy, ustalam z Inwestorem inne dogodne dla niego miejsce. Na pierwszym spotkaniu staram się poznać nowe miejsce i zwykle wtedy rodzą się pierwsze pomysły. Inwestor przedstawia mi swoje oczekiwania, zadaje pytania dzięki którym rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Podczas naszej rozmowy staram się jak najlepiej poznać klienta co ułatwi mi późniejszą pracę nad projektem. Dzięki temu mam możliwość lepszego spełnienia jego oczekiwań, uchwycenia gustów i poznania przyzwyczajeń, tak by projekt był w pełni zadowalający. Wyliczam również dokładną cenę projektu i ustalamy zasady oraz warunki naszej późniejszej współpracy. Umawiamy się również na pomiar w dogodnym dla obu stron terminie.

 

 Etap 1 POMIAR

Podczas pomiaru dokładnie mierzę i wykonuję dokumentację fotograficzną pomieszczeń przewidzianych w projekcie. W przypadku, kiedy obiekt nie jest jeszcze oddany do użytku, pracuję bazując jedynie na planach.

 

Etap 2 PRZEKAZANIE PROPOZYCJI UKŁADU FUNKCJONALNEGO

Po starannej analizie potrzeb inwestora, oraz możliwości danej przestrzeni, w przeciągu trzech tygodni przygotowuję propozycje wstępną układu funkcjonalnego w postaci rzutów z góry i uproszczonej wizualizacji. Jeżeli przestrzeń daje możliwości wykonania innego układu przygotowuję również wersję dodatkową. Za pomocą wyburzeń lub dobudowy ścian, kształtuję nową przestrzeń, lub zmieniam przeznaczenie dotychczasowych pomieszczeń. Planuję najlepsze usytuowanie mebli i sprzętów. Projektuję sufity, układ pomieszczeń oraz okładzin podłogowych i ściennych. Następnie spotykamy się bądź wysyłam projekty do inwestora drogą e mailową tak by na spokojnie mógł się z nimi zapoznać.

Po przedstawieniu projektów inwestorowi, czekam na decyzję czy zaproponowana wersja jest najbliższa jego oczekiwaniom i oczekuję na odpowiedz zwrotną dotyczącą dalszych modyfikacji. Jeżeli natomiast okaże się, że żadna z przygotowanych koncepcji nie spełnia oczekiwań inwestora, przygotowuję propozycję dodatkową.

 

Etap 3 OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ

Po zapoznaniu się z projektem wstępnym Inwestor zwykle przedstawia mi swoje propozycje zmian które wspólnie omawiamy. Następnie uzgadniamy ewentualne poprawki i nanoszę je do projektu. Zwykle po pierwszej zmianie Inwestor otrzymuje już wstępną wizualizację w wersji 3D gdzie dokładniej widzi projektowaną przestrzeń. Aby osiągnąć zamierzony efekt końcowy podczas naszej współpracy przewidziane są trzy zmiany projektu wstępnego. Modyfikujemy więc wnętrze aż do momentu pełnej akceptacji każdego z projektowanych pomieszczeń. Opracowanie dokumentacji projektowej to złożony proces składający się z kilku mniejszych etapów a poprawki to tylko jeden z nich.

 

Jeśli klient jest już w pełni zadowolony z projektu przechodzimy do kolejnego etapu. To chyba najfajniejszy z etapów kiedy ustalamy z inwestorem wszystkie szczegóły dotyczące wykonania projektu. Proponuję konkretne materiały wykończeniowe. W zależności od wybranego projektu, przygotowuję również próbki materiałów, które inwestor może obejrzeć podczas naszych następnych spotkań. Wybieramy meble, armaturę, ceramikę, podłogi, wszelkie dodatki, sprzęt RTV i AGD oraz oświetlenie. Dokładnie ustalamy kolorystykę ze szczegółową specyfikacją materiałów. Na każdym z etapów, klient podejmuje ostateczną decyzję, dotyczącą proponowanych rozwiązań i elementów. Po akceptacji wszystkich propozycji, przygotowuję szczegółową dokumentację projektu. Opracowuję projekt techniczny oraz projekt szczegółowy zawierający sposób ułożenia i rozmieszczenia poszczególnych elementów, co jest niezbędne do poprawnego wykonania projektu. Jeżeli w wybranym projekcie ujęty jest również szczegółowy kosztorys wraz z listą zakupów, przygotowuję wyceny i wysyłam je do firm z którymi współpracuję. Ułatwia to klientowi ustalenie kosztorysu i dokonanie wybory odpowiednich firm przed zakupem. Ostatnim etapem jest ustalenie harmonogramu prac dzięki czemu inwestor sam może nadzorować wszelkie prace wykończeniowe i pilnować fachowców.

 

Etap 4 PRZEKAZANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ

Po pełnej akceptacji, następuje przekazanie całej dokumentacji projektowej inwestorowi która nieco różni się od siebie w zależności od wybranego projektu. Jest to zwykle zakończenie mojej pracy.

 

Etap 5 NADZÓR AUTORSKI PROJEKTU /ZAKUPY

W przypadku wyboru projektu luksusowego, dokonuję również zamówień poszczególnych elementów użytych w projekcie. Zajmuję się także nadzorem autorskim, doglądając przebiegu prac wykończeniowych tak, by wszystko było zgodne z założeniami. Wyjaśniam niejasności pojawiające się podczas realizacji, a w przypadku jakichkolwiek zmian wynikłych podczas prac remontowych, nadzoruję poprawne wykonanie końcowe projektu.

 

Etap 6 WYKONANIE DOKUMENTACJI FOTOGRAFICZNEJ


 W przypadku wyboru projektu wnętrza wraz z nadzorem na koniec naszej współpracy kiedy wnętrze jest już dopracowane w najmniejszym detalu wykonuję również małą sesję zdjęciową do mojego portfolio.